Ankara Temel Lise

Ankara temel lise ve Ankara dershane

Ankara temel lise programları öğrencinin evde çalışması gerekli olan çalışmalarıda programlayan ve sistematik çerçevede takip eden bir planlama içerisindedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta öğrencinin motivesinin düşmemesi ve TYT AYT hazırlık sürecini stressiz bitirebilmesidir.
Ankara temel lise programı sabah 08:40 16:40 arası derslerin planlamasıdır. Bu saatler dışında çıkış yasaktır. Seçmeli ders olarak ileri matematik ve ileri fizik dersi alınabilmektedir. Cumartesi sabah sınav olacak öğlen ise analiz olacak sekilde plan yapılır

Ankara temel lise programında öğrenciler etüt alabilecek sınavlar ise milli eğitimin ortak sınavları olacaktır. Sınav sonuçları eğitim danışmanları tarafından analiz yapılarak veli bilgilendirme yapılmalıdır. Öğrencilerin eksik olduğu konulardan zorunlu etüt yapılacaktır. Sınavlarda baraj altı kalan öğrenciler için ek ders konulmalıdır. Eğitim danısmanlıgı otuzaltı hafta boyunca öğrenciye çeşitşli testler uygulayarak öğrenciye yol haritası belirlenmektedir.
Ankara temel lise öğrencileri  çalışma modülleri belirlenmektedir. Öğrencilerin ödevleri günlük takip edilip yapmaytan öğrenciler kurumdan gönderilmeyecektir.
Bir aylık döngülü periyotlarda veli görüşmeleri yapılmalıdır. Devamsızlığı alışkanlık halişne getiren öğrencilere disiplin cezası verilecektir.

Sınavlara katılmayan öğrencilerin cep telefonlarıona bir hafta süreyle el konulmalıdır. Tekrarı durumunda bir yıl boyunca öğrenciye ve veliye telefonu verilmeyecektir.
Öğrenciler eğitim danışmanlığı sistemine uymak zorundadırlar, uymayan öğrencilerin velileri kuruma davet edilecek öğrencinin kurumla ilişiği kesilecektir.
Öğrencinin çalışma modülleri içerisinde saat kaçta yatmakları gerektiği kaçta uyanmaları gerektiği, kaç saat ders çalışmaları gerektiği hepsi planlanır. Öğrencilerin gece ders çalışmaları kesinlikle yasaktır.  Eğitim danışmanları bu konuda velilerle görüşüp öğrencinin evdeki durumunu da kontrol altına almaktadırlar.
Öğrencilerin ders çalışma setlerinin haricinde her gün 30 dk kitap okumaları, 30 tane paragraf soruları çözmeleri gerekir. Bunun takibi de yine eğitim danışmanları tarafından yapılır. Öğrenci ödev yapmamayı kitap okumamayı alışkanlık haline getirirse veli kuruma davet edilerek öğrenci uyarılır.

Mutlaka Okumalısınız  Ankara Dershane Önerisi

Akademik takvime göre derslerimiz bittikten sonra öğrencilerimiz için son kamp adını verdiğimiz bir programla dönem boyunca aldıkları derslerin son bir tekrarı yapılarak öğrencinin eksik olduğu konular tamamlanır.
Seri denemelerle öğrencilere farklı soru tipi göstererek öğrencinin farklı tip sorularla gerçek sınavda karşılaşmasının öününe geçilir. Sınav saatine göre öğrenciler seri denemelere alınır, öğleden sonra matematik sınıfı, kimya sınıfı, Türkçe sınıfı v.b. sınıflara giderek öğretmenler eşliğinde yapamadığı sorular günlük olarak çözdürülür.
Dönem içinde yapılacak denemelerde ise deneme sorularının çözümleri video şeklinde sitemize yüklenir ve öğrenci deneme sınavında yapamadığı tüm sorulara internet üzerinden ulaşır. Bu sistemle öğrencilerin sınavda yapamadığı hiçbir soru çözümsüz kalmaz.

Eğitim danışmanlarının yanı sıra branş hocalarımız da öğrencilerimize ayrı ödevlendirme yaparak öğrencinin takibini sağlar. Sistemimiz tamamen takip üzerine kuruludur.  Takip varsa başarı da vardır.

Bir önceki yazımız olan Eryaman Dershane başlıklı makalemizde eryaman dershane, eryaman dershane fiyatları ve eryaman dershaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.