fft64 mf1689452

PURSAKLAR DERSHANELERİ

Eğitim konusu ülkemizde her zaman tartışmalara sebep olmuştur. Tartışılan en önemli konulardan biri de dershanelerdir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlar bunlara hazırlanan adaylar tarafından her zaman önemli olmuştur. Çünkü bu sınavların hepsi gençlerin statü atlamaları, eğitimlerine devam etmeleri yada hayallerine ulaşabilmeleri için aşmaları gereken bir engeldir.

Sınav sistemi ile okullarda verilen eğitimin müfredatı arasındaki tutarsızlık adayların şikayetçi olduğu bir durumdur. Şikayete konu olan bu durum dershanelerin doğmasını sağlamıştır. Dershaneler son derece kurumsaldır ve misyonu sınav adaylarının başarılı olmasıdır. Pursaklar dershaneleri son derece uzman ve tecrübeli olan kadrosu ve başarı odaklı hazırladıkları eğitim programlarıyla adayların sınav sürecinde onlara yardımcı olmaktadır.

Okullarda verilen eğitim elbette doğru bir eğitim ancak adaylar için merkezi sınavlarla paralellik göstermemesi açısından yetersiz kalmaktadır. Dershaneler merkezi sınav sistemine uygun hazırladıkları eğitim programları ile okullardan ayrılırlar. Burada verilen eğitim ve yapılan çalışmalar tamamen merkezi sınav odaklıdır. Dershaneler alanında başarılı kadrolarıyla özel bir program hazırlarlar. Bu programda adaylar tamamen sınav sistemine uygun bir şekilde eğitilir, adaylar sınav ile birebir benzer yapılan denemelere girerek ne durumda olduklarını tahlil edebilirler.

Ülkemizde merkezi sınav sistemi sürekli değişiklik yapılan bir sistemdir. Pursaklar dershaneleri sınav sistemini yakından takip ederler. Sistemde oluşan herhangi bir değişiklik olduğu takdirde bu değişikliğe hızlı bir şekilde uyum sağlayarak programlarını bu yönde değiştirirler. Bu sayede öğrencilerde çabuk bir şekilde durumdan haberdar olup çalışmalarını da yönlendirebilirler.

Adaylar için bu sınavlara hazırlandıkları süreç oldukça zorlu bir süreçtir ve bazen gelecekleriyle alakalı sağlıklı kararlar alamazlar. Bu durumda dershanelerin profesyonel çalışan rehberlik servisleri öğrencilerin yollarını çizmelerinde yardımcı olmaktadır. Pursaklar dershaneleri de öğrencilerine başarılı ekibiyle rehberlik hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda etüt sistemleri ile adayların eksik kaldıkları konularda eğitimciden ders almalarını sağlamaktadır.

Dershaneler adaylar için her zaman önemli bir hazırlık aracı olmuştur. Adaylar da dershaneler için çok önemlidir çünkü başarılı olan her aday dershane için gurur kaynağıdır ve emeklerinin karşılığını almış demektir.