kocluk

Ygs – Lys Yaz Kampı Ankara

Çocuklarınıza çalış demeyeceksiniz. Neden mi ?

Matematik-fizik-kimya ders kampları

Ders çalışma alışkanlığı olmayan veya nasıl ders çalışması gerektiğini bilmeyen öğrencilerin faydalanabileceği yaz kampı programımız toplam 210 saattir. Programımız Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri saat 09-30-17:00 arasında yapılmaktadır.
Ders Kampımızda öncelikle öğrencinin bireysel eksik olduğu konular tespit edilir. Eksik konular 3-5 kişilik gruplarda döngülü şekilde anlatılarak konunun anlama kısmı gerçekleşmiş olur.Öğrencinin eğer temelinde aksaklık var ise temele yönelik konu anlatımı yapılır.
Ders kampı planlaması: 09:00-13:00 arası konu anlatımı ile başlar. Konu anlatımından sonra öğrenci eve gönderilmeden öğrencinin evde yapacağı tüm çalışmalar öğretmenler gözetimin de yanımızda yaptırılır. Öğrenci tüm çalışmaları burda tamamlandığı için evde çalışma yapmasına gerek kalmaz.

Dershane ile ilgili en çok merak edilen konu ise fiyatlar oluyor genellikle, kurumumuz fiyat ile ilgili her zaman abartılmayan fiyat politikası tercih etmiştir. Fiyatlarla ilgili yazımızı okumanızı ardından canlı desteğimizden yada fiyat al formundan bizden ortalama fiyat teklifi almanızı önermekteyim. İlgili yazımız: https://www.odtululeraktifegitim.com/ankara-dershane-fiyatlari/

Yaz kampının faydaları

  • Öğrencinin ders çalışma alışkanlığı oluşur
  • Öğrenci, eğitim hayatı boyunca (ygslys hazırlık, lisan,yüksek) en çok ihtiyaç duyduğu ÖĞRENMEYİ VE ÇALIŞMAYI ÖĞRENİR.
  • Öğrencinin tüm çalışmaları burada tamamlandığı için aileninöğrenciye evde çalış deme ihyacı olmaz bu da ebeveynlerle çocuk arasındaki iletişimi kuvvetlendirir.
  • Öğrenci sadece konu dinleyip eve gitmiş olsa idi öğrenci,evde takıldığı bir noktada teknik destek alamaz ve o gün o soru öğrenciye iş yaptırmazdı. Bu da öğrencinin ders çalışma alışkanlığını vasatlaştırırdı. Biz öğrencinin anlaması öğrenmesi eksik olduğu konuların

YKS (TYT-AYT) Yaz Kampı Ankara

  • Kamp Hizmetleri (Fizik, Kimya ve Matematik)
  • Öğrencilerin korkulu kabusu nedir?
  • Fizik, kimya ve matematik üçlüsü…
  • Peki bu kabusu tatlı bir rüyaya çevirecek olan kimdir?
  • Elbette Odtülüler Eğitim Kurumu!

Odtülüler Eğitim Kurumu; algılanması, öğrenilmesi ve geliştirilmesi zor olarak bilinen fizik/kimya/matematik dersleri için özel kamplar düzenler. Öğrencilerin motivasyonunu pekiştirmek ve grup bilincini aşılamak için sürdürülen bu kamplarda, 10-12 kişilik sınıflar yer alır. Kamp hizmetleri sayesinde öğrenciler hem özel olarak profesyonel eğitim desteği alır hem de ortak amaç doğrultusunda grupla hareket etme hissini yaşar. Ortak paydada birleşen genç bireyler, sorumluluk duygusunu ve başarı bilincini çok daha hızlı bir şekilde Fizik/kimya/matematik kamplarının programları yaz ve kış olmak üzere farklılıklar gösterir. Aynı şekilde öğrencilerin uygun olma durumuna göre de kurs programları ortak bir düzlemde hazırlanır. Öğrenciler, alanında uzman eğitimciler yardımıyla uygulamalar çerçevesinde ders işleyişine geçer. Konularla ilgili soru çözümleri, kontroller ve daha pek çok uygulama; Odtülüler Eğitim Kurumunun kamplarında öğrencilere sunulmaktadır.

Fizik/kimya/matematik kampları sayesinde öğrenciler bilgiyi taze, hızlı ve direkt şekilde almış olur. Korkutucu dersler, yaşıtlarıyla gerçekleştirilen ortak uygulamalar ve profesyonel eğitim teknikleri sayesinde keyifli bir öğretim sürecine dönüşür. Grup bilinciyle çabalamayı öğrenen öğrenci, bilgilerini daha kalıcı bir biçimde sindirir ve bu da bilgilerin silinmesini güçleştirir. Takıldığı konularda hızlıca ulaşabildiği öğretmenleri sayesinde anlık destek alır ve başarı yolculuğunda daha etkin şekilde yol alınır.

Odtülüler Eğitim Kurumu kamplarına katılan öğrenciler, grup içinde toplu hareket etmeyi öğrenirken aynı zamanda kendi başarı haritasını da çizmeyi öğrenir. Kamplarda ortam tamamen öğrencinin çalışması ve konsantre olması
için özel olarak hazırlanır. Sessiz, yalıtılmış ve huzurlu bu ortamlarda öğrencinin ders çalışması ile ilgili tüm engeller önünden kaldırılır. Öğrenci gruplarıyla yaratılan sinerji neticesinde öğrenme süreci keyifli hale gelen bireylerin,öğrenme hızı da artış gösterir.

Fizik/kimya/matematik kamplarına; bu dersleri sevmeyen, yardım almadan başarı sağlamakta zorluk çeken, soru çözümünde destek isteyen, çalışma stratejilerini öğrenmeye ihtiyaç duyan, farklı uygulamalarla deneyim kazanmak
isteyen her öğrenci güvenle katılım gösterebilir. Her seviyeden öğrenci;
Odtülüler Eğitim Kurumunda eşit, profesyonel ve kaliteli bir eğitim süreci yaşar.Sonrası ise yalnızca başarı merdivenlerini hızlıca çıkmaktan ibarettir.