teog

TEOG Programı

Programımız yaz kampı modelinde 160 saatlik planlamayla baslar. Bu planlama 7. Sınıf eksikleri kapatma ve 8. Sınıfın 1. Teog konularını bitirme programıdır. Yaz programımızın Detaylarını yaz kampı modelinden daha detaylı inceleyebilirsiniz.
Teogprogramı Cumartesi-Pazar 14 saatlik bir programdır.Okul müfredatının önünden giderek okulun öğrenciye tekrar olması sağlatılır .Bu sistem öğrencinin okula daha bilinçli gitmesine olanak sağlar.
Koçluk konseptli dershanemizde her öğrencinin özel koçu vardır . Öğrenci koçu öğrenciyi yıl boyunca takip eder. Öğrencinin Sabah kalkış saatini ve akşam yatış saatini,hangi kitaptan kaç soru çözmesi gerektiğini, hangi dersleri çalışması gerektiğini ve her gün çözmesi gereken soru sayısınıntakibini yapar ve periyodik olarak veliye bu bılgıleri aktarır.
1. ve 2. Teog sınavlarındanönce 10’ar günlük toplamda 160 saatlik deneme-analiz programı yapılmaktadır.. Bu programın detayını kurumumuzda yazılı cizelgelerle siz velilerimize memnuniyetle aktaracağız.
Okul notları bizim için çok önemlidir.Gitmek istediğimiz liseyi okul notu ortalamasının yüzde 30’u ve teog sınavının yüzde 70 belirler. Okul yazılıları e-okuldan öğrenilir ve buna yönelik ek etüt takviye proglamları hazırlanır.

Dünyayı aydınlatan ışık çocuklardır…
Çocuklarınızın dünyasını aydınlatan şey ise bilinçli eğitimdir!
Odtülüler Eğitim Kurumu, doğru eğitim sürecinin başarı ile sonuçlanacağı bilinciyle yola çıkarak hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda, alanında uzman eğitim kadrosu ve dinamik çalışma yöntemi ile örnek bir model çizerek ilerlemektedir. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavına (TEOG) hazırlık programına, MEB müfredatıyla uyumlu yaz programıyla başlamaktadır. Temel amaç; öğrencilerin ezber gücünün geliştirilmesi değil, öğrenme
bilincini aşılamaktır. Öğrencilerin potansiyel enerjisinin eğitim gücüyle buluşması için titizlikle çalışılmaktadır.
Öğrencilerin korkulu rüyası olan Matematik ve Fen dersleri ön plana alınarak, eksiklikler özenle tamamlanır ve TEOG 1. sınavının konuları etkili şekilde pekiştirilir. Eylül ayında başlayacak olan eğitim ve öğretim döneminde ve yaz programının devamı niteliğinde ilerleyen süreçte, 8. sınıfa ait tüm derslerin konu anlatımları gerçekleştirilir. Öğrenciler zorlandıkları konular ve soru çözümleri ile ilgili olarak planlanmış etüt saatlerinde profesyonel destek alırlar. Bu sayede konuların eksiksiz olarak tamamlanması ve öğrencinin kavrama/öğrenme gücünün artırılması sağlanır.
Odtülüler Eğitim Kurumu, TEOG sürecindeki stresi minimuma başarıyı ise maksimuma odaklamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Konu anlatımlarından tarama testlerine, etüt planlamasından soru çözümlerine kadar pek çok hizmet Odtülüler Eğitim Kurumu bünyesinde mevcuttur. Eğitim süreci boyunca öğrenciler danışman öğretmenleri tarafından bireysel olarak gözlem altında tutulur. Okul yazılılarının takvimini takip eden danışman öğretmenler, takip süreci ile ilgili analizlerini ve görüşlerini veliler ile paylaşır. Bu sayede velinin bilgi edinmesi, öğrencinin ise verimli bir sınav süreci geçirmesi sağlanmış olur.