Eryaman Dershane

Eryaman Dershane

Eryaman Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı en büyük mahallelerinden biridir. Kızılay Eryaman arası 27 kilometredir. Yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Bu süre trafiğin yoğunluğuna göre bir saati bulmaktadır. Öğrenciler günde ortalama 2- 3 saatini yolda trafikte geçirmemek adına Eryaman’da bir dershane tercih etmektedir. Eryaman için kıyasla Kızılay dershanelerin merkezidir. Ancak aradaki kilometre farkı sebebiyle öğrenciler vakit kaybetmemek için artık bulundukları semtlerde dershaneler tercih etmektedir. Eryaman Dershane’de Etimesgut ilçesi Eryaman mahallesinde yer almaktadır. Eryaman Dershane haricindeKızılay merkezde de şubemiz bulunmaktadır. Ancak yoğun ilgi sebebiyle Eryaman da da şube açtık. Ankara genelindeki büyük ilçelere yayılmayı şubelerimizi artırmayı düşünüyoruz. Öğrenci memnuniyeti büyümemizi ve gelişmemizi sağlamaktadır.

Eryaman Dershane Alanında Çok Popüler

Eryaman Dershane olarak bizim büyüyüp gelişmemizin en önemli sebebi sahip olduğumuz öğrencilerimizdir. Bizi tercih eden bini aşkın öğrenci kitlemiz vardır. Kızılay merkezdeki şubemize giden öğrencilerimizin isteği üzerine Eryaman da şube açma gereği duyduk. Eryaman, Ankara’nın geçmişten bügüne hızla büyüyen ve gelişen bir ilçesidir. Eryaman a yapılan metroyla birlikte ilçe çok fazla insan akınına uğramıştır. Eryaman Dershane, yeni yapılan konutlar, alışveriş merkezleri merkeze ulaşım kolaylığı ve gelişmeye devam eden yüzüyle pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir. Ankara’nın beşinci büyük ilçesi olan Eryaman da birçok öğrenci vardır. Bu öğrenciler için merkezdeki köklü dershaneler Eryaman da şube açmışlardır. Bu dershanelerden biri de bizim dershanemizdir.

Eryaman Dershane ve Koçluk

Eryaman Dershane iyi eğitim vererek güzel ahlaklı, başarılı, düşünceli, iyi öğrenciler yetiştirmek amacındayız. Birçok köklü kurumla karşılaştırıldığında aradaki farkımız butik dershane anlayışına sahip olmamızdır. Markalaşmış, ismi duyulmuş pek çok dershanenin hemen hemen Eryaman gibi birçok ilçede şubesi vardır. Merkezdeki eğitimin iyi olması, marka isimleri sebebiyle çok kalabalık dershanelerdir. Eryaman da dershanelerin en büyük dezavantajı sahip oldukları çok sayıdaki öğrencilerinin hepsinin verilen eğitimden memnun olamamalarıdır. Kalabalık dershanelerde bütün öğrencilere ulaşmak oldukça zordur. Kalabalık olması sebebiyle idari, sosyal, ders, kaynak anlamında pek çok sorun yaşanabilir. Bizim kurumumuzun avantajı ise butik dershane olmamız sebebiyle sınıflardaki öğrenci mevcudu 12’nin üstüne çıkarılmamaya çalışılmaktadır. Eryaman Dershane olarak daha az sayıda ve seçilmiş öğrenci profiline  iyi bir eğitim vermeye çalışıyoruz.

Eryamandaki Dershaneler

Öğrencilerin eğitim hayatlarına başarılı bir şekilde devam etmeleri için var olan dershaneler, birkaç yıl önce yürürlüğe giren bir yönetmelik ile kapatılmış ve dershane kurumlarının özel eğitim kursu şeklinde değiştirilmesi veya eğitim sürecine özel okul olarak devam etmesi kararı alınmıştı. MEB yönetmeliğinin uygulamaya koyduğu bu karar sonrası dershaneler birer birer kapatılıp, uygun görülen branşlarda eğitimlerine devam etme kararı aldılar. Eryaman Dershane olarak uygun gördüğümüz eğitimi kurs adı altında toplayarak, öğrencilerin kariyerlerini şekillendirecek sınavlara başarılı olabilecekleri şekilde hazırlanmalarını sağlıyor ve onlara tam destek veriyoruz. Modül modül ayrılmış olan eğitim düzenlerimiz sayesinde, öğrenciler hem okuldan bir tık önde olarak eğitim görüyorlar, hem de sınavlara daha rahat bir şekilde hazırlanıyorlar.

Eryaman Dershane Yaz Kampı

Eryaman dershane olarak yaz dönemlerinde verdiğimiz yaz kampı uygulamamız sayesinde, öğrenciler kafaları rahat bir şekilde sınavlara hazırlanıyorlar ve bitirdikleri konuların rahatlığıyla kendilerini rakiplerinden bir tık önde görme şansına sahip oluyorlar. Eryaman dershane kapsamında verdiğimiz yaz kampı eğitimlerimizde üniversite sınavının TYT kısmı tamamlanıyor ve öğrenciler daha rahat bir kafayla TYT yi tekrar ederken AYT ye rahat bir şekilde hazırlanma fırsatı buluyorlar.

Eryaman Üniversite Hazırlık

Yürürlüğe giren yönetmelik sonucu, Eryaman dershane adı altından çıkarılıp, Odtülüler Anadolu Lisesi ve Kursu adı altında toplanan kurumumuz, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere kurs eğitimi vermekle birlikte, lise eğitimi de vermektedir. Diğer liselerden farklı olarak geliştirilen özel kurslar, isteyen öğrencilere birebir dersler, soru çözüm günleri ve hafta sonu deneme sınavları ile öğrencilerin başarı şansını yüzde 90 oranla arttırıyoruz. Öğrencilerin anlamadıkları bir yer kalmasını engellemek amacıyla hızlı ve örgün bir şekilde çalışan kurumumuz, öğrencilerini başarıya götürüyor.

Eryaman dershane olarak yüzde 95 üniversite sınavı başarısına sahip olmuş olan kurumumuz, öğrencilerinin ulaşmak istedikleri hedeflere kolayca ulaşmasını ve başarılı olmasını sağlamaktadır. Düzenli deneme çözmek, tüm konuları kavradıktan sonra üzerine bol soru çözmek öğrencilerin başarılı olmasına tam destek verecek durumlardır. Ve kurumumuz ders saatleri dışında buna katılmak istemeyen öğrencilerin de sınava en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak amacıyla, ders saatleri arasına da soru çözüm saatleri ve deneme sınavları koyarak, her öğrencinin sınavlara girip soru çözmesini sağlamaktadır.

Eryamanda Başarı Sırlarımız

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Eryaman Dershanede Koçluk öğrencilerinin okul başarısını desteklemek için öğrenci koçluğu hizmeti vermektedir. Öğrenci koçluğu, eğitim hayatı süresince öğrencinin okul, aile ve özel hayatındaki farkındalığını artırarak, potansiyellerinin farkına varmasını sağlamak ve doğru ve yerinde kararlar alması konusunda onları desteklemek için bir programdır. Öğrenci koçluğu hizmetinin pek çok amacı vardır. Öğrenci koçu;

 • Öğrencinin kendini tanımasını,
 • Öğrencinin yönetme becerisini geliştirmesini,
 • Öğrencinin kendine doğru ve uygun hedefler seçmesini sağlar.
 • Etkin ve verimli çalışmayı öğrenmesine yardımcı olur.
 • Etkili bir çalışma için kendine program oluşturmasını, belirlediği programa disiplinli bir şekilde uymasını amaçlar.
 • Zaman yönetimi konusunda öğrencinin kendini geliştirmesini sağlar.
 • Öğrencinin farkına varmasını,
 • Öğrencinin güçlü yönlerinin farkına varması sağlanır.
 • Öğrenci başarısını artırmayı hedefler.
 • Doğru iletişim kurmasını sağlar.
 • Kendine güvenini geliştirmesini hedefler.
 • İnsanlara doğru ve yerinde sorular sormasını sağlar.
 • Öğrencinin doğru sorular sorma becerisini geliştirir.
 • Ailesi, öğretmenleri, arkadaşlarıyla etkili ve doğru bir iletişim kurmasını sağlar.
 • Öğrencinin yeteneklerinin ve gücünün farkına varması sağlanır.
 • Öğrencinin eleştirilere, farklı görüş ve fikirlere açık olması sağlanır.
 • Öğrencinin özgüvenin yükselmesi sağlanır.
 • Sınav stresi ve kaygısıyla baş edebilen bir birey olmasını sağlar.
 • Meslek seçimi konusunda mantıklı kararlar almalarına yardımcı olur.
 • Kariyer planlaması yapmalarını destekler.
 • Öğrenme potansiyeli yüksek, öğrenmeye açık, meraklı, araştıran, inceleyen, soru soran bireyler olmalarını sağlar.
 • Konsantrasyonu yüksek bireyler olmalarını sağlar.
 • Kendini seven, güvenen, insanlara karşı saygılı bireyler olmalarını sağlar.

Odtülüler Dershanesi Eryaman şube öğrencilere verdiği koçluk hizmetiyle öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini desteklemektedir. Öğrenci koçları öğrenci yerine karar almaz. Onun yerinde seçimde bulunmaz. Öğrenci yerine tercihte bulunmaz. Öğrenci koçu öğrenciye kendini tanıması, kendinin farkına varması, güçlü ve zayıf yönlerini geliştirmesini, mantıklı ve doğru kararlar almasını sağlar. Öğrenciye okul sürecinde rehber olur. hızlı okuma, hedef belirleme, okuduğunu anlama, etkili iletişim kurma, kendine güvenme, doğru seçimler yapma, yaptığı seçimlerin sorumluluğunu alma konusunda öğrenciyi destekler. Öğrenciye öğüt vermez, nasihatlerde bulunmaz. Gerçekleşmeyecek boş umutlar beslemesini engeller. Öğrenciye başarılı olabileceğini gösterir. Azmeden, başaran insanların hikayelerini anlatarak; o insanlarla görüşmelerini sağlar. Öğrenciyi geçmişten bugüne neler yapabildiğini gösterir.

SINAVLARA HAZIRLIK SİSTEMİ

Odtülüler Dershanesi Eryaman Şubemizde öğrencilerini sınavlara hazırlarken çok titiz davranmaktadır. Öğrencileri sınıflara kaydederken düzey belirleme sınavları yapılmaktadır. bu sınavlarla öğrencilerin düzeyleri belirlenir. Düzey belirleme sınavlarının sonuçları rehber öğretmenler tarafından kontrol edilmektedir. sonuçlar neticesinde öğrenciler kendilerine uygun sınıflara alınmaktadır. Düzey belirleme sınavlarının amacı öğrencilerin ne durumda olduğunu öğrenmektir. Öğrencilerin seviyeleri belirlendikten sonra uygun sınıflara alındıklarında öğrencilerin hepsi hemen hemen aynı düzeyde olacaktır. Böylece öğrencilere uygun yöntem ve tekniklerle ders işlenebilir. Öğrenci seviyesini bilmek bir yol haritası çizmek açısından çok önemlidir. öğrenci seviyesi bilindiğinde uygun bir program belirlenir. Bu program doğrultusunda dersler işlenir.

Mutlaka Okumalısınız  Keçiören Dershane Öneri

Odtülüler Dershanesi öğrencilerinin başarıları için bol bol etüt imkanı sunmkatadır. Öğrenciler 12-15 kişilik butik sınıflarda ders işleme imkanına sahiptirler. Öğrenci-öğretmen diyalogunun ve öğrenci-öğrenci arasındaki paylaşımın en iyi olduğu U tipi sınıf düzenine göre oturulmaktadır. Öğrenciler düzey belirleme sınavlarıyla kendilerine uygun sınıflarda derse başlarlar. Uygun plan program çerçevesinde dersler işlenir. Konu sonlarında öğrenciler için konu sonu taramaları yapılmaktadır. tarama sonuçları hemen kontrol edilir. Hemen eksik öğrenmeler giderilir. Öğrencilere çözemedikleri sorularda sınırsız etüt imkanı sunulmaktadır. Öğrenci istediği hocadan ve dersten haftada 1 saat etüt alma imkanına sahiptir. Zamanın uygun olması durumunda bu etüt saatleri uzatılabilir. Öğrencilerin işini kolaylaştırmak ve onların başarılı olmaları için bol soru çözümü yapılmaktadır.

Odtülüler öğrencilere sınav deneyimi kazandırmak, zamanı etkili ve doğru kullanmasını sağlamak için sık sık deneme sınavları yapmaktadır. Öğrenciler deneme sınavlarıyla hem derslerdeki ve konulardaki eksiklerini tespit ederler. Ayrıca sık deneme sınavına girmek öğrenciye deneyim kazandırır. Zamanı doğru ve etkili kullanma becerisi kazanır. Öğrencilerin konu eksikleri olduğunda tekrar dersleri ve ek dersler yapılmaktadır. Ünite sonlarında öğrenciler için özet tekrarlar yapılır. Sonrasında sorular üzerinden tekrar yapılarak, konular pekiştirilir. Öğrenci eksiğinin çok olduğu ya da derste olmadığı bir konuyla ilgili öğretmeninden etüt alarak birebir ders alma imkanına sahiptir. Sınavlara yakın dönemlerde konu tekrarları yapılmaktadır. belirli günlerde belirlenen derslerden toplu tekrarlar yapılmaktadır. Konu tekrarlarından sonra ise soru çözümleri yapılır.

ÖĞRETMEN KADROSU

Odtülüler öğretmen kadrosu alanında uzman, deneyimli bireylerdir. 2008 yılından beri eğitim veren kurumda ilk kurulduğu zamanlardan beri eğitim hizmeti veren öğretmenler bulunmaktadır. Yeni şubeler açıldıkça öğretmen kadromuza da yeni öğretmenler eklenmektedir. Öğretmenlerimiz alanında uzman ve deneyimli olmakla birlikte  güler yüzlü, sevecen, samimi, hoşgörülü, saygılı, sabırlı ve öğrencileriyle vakit geçirmekten hoşlanan bireylerdir. Öğrencilerin okulda nitelikli zaman geçirmesi için özverili bir şekilde çalışan, onlara en iyi eğitimi veren bireylerdir. Alanlarındaki yenilikleri ve güncellemeleri akip eden, kendini yenileyen, okuyan, araştıran, sorgulayan ve eleştiriye açık bireylerdir.

Odtülüler Dershanesi Eryaman Şubesi öğretmenleri öğrencilerine dersleri anlatan değil, öğreten bireylerdir. Öğrencilere hazır bilgi sunmazlar. Onların araştırmacı, keşfeden, bilgiye kendilerinin ulaşmasını sağlayacak şekilde eğitim verirler. Öğrencilerin merka duygularını diri tutarak, onların derslerde gerekli olan bilgilere ulaşmalarında onlara rehberlik ederler. Öğretmenler eğitimin en önemli ayağıdır. Öğrencilere okulu sevdiren de bir öğretmendir, okuldan nefret ettiren de yine bir öğretmen. Öğrencileri kazanmak ve onların kalplerinde küçük bir yer edinmek gerekir. Öğrenci öğretmenini severse dersi de sever, okulu da sever. Eğer öğretmenini sevmezse derslerini sevmez ve başarısız olur, okula gelmek istemez. Okula gelirse de dersin düzenini bozan disiplin sorunları çıkarar. Arkadaşlarını ve öğretmenini rahatsız eder. Bunun gibi bir durumla karşılaşmamak için öğrencilerimize karşı güler yüzlü ve nazik olmalıyız.

Odtülüler Eryaman eğitimde öğrencilerin başarısı kadar öğretmenlerin başarısına da dikkat etmektedir. Öğretmenler dönem içerisinde hizmet içi eğitim programlarına alınmaktadır. Kendileri geliştirmeleri ve yenilemeleri  için gerekli eğitimleri konusunda kurum olarak özen gösterilmektedir. Öğrencilerin sınav başarıları, ders durumları, deneme sonuçlarına göre derslerine giren öğretmenlerde denetim altındadır. Odtülüler Temel Lisesi öğrencilerinin iyi bir eğitim alması, okulda nitelikli zaman geçirmesi için gereken tüm imkanları sağlamaktadır. Öğrencinin derslerine giren öğretmenlerle, etüt veren öğretmenler farklıdır. Derslere alanında deneyimli, yetkin öğretmenler girmektedir. Etütlerde ise yeni mezun ya da deneyimi daha az olan öğretmenlerden etüt almaktadırlar. Bu sayede öğretmen deneyim kazanıp kendini geliştirirken öğrencide farklı bir öğretmenden ders dinleme imkanı bulur. Anlamadığı konuyu daha iyi anlayabilir. Her öğretmenin konu anlatımı, stili, kullandığı teknikler farklıdır. Öğrenciye çeşitlilik sağlanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Ankara Dershane Önerisi başlıklı makalemizde ankara dershane önerisi ve dershane önerisi ankara hakkında bilgiler verilmektedir.