ankara dershane önerisi

Ankara Dershane Önerisi

Ankara dershane önerisi 2018 yılı itibariyle eğitimin öneminin iyice farkına varıldığı bir yıldır. Dershaneler günümüzde hem öğrenciler hem veliler için çok önemlidir. Teknolojinin hızla geliştiği yıllarda eğitiminde bu gelişime ayak uydurması gerekmektedir. Klasik eğitim sistemi ve modelleri artık günümüz ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Okullar artık eğitim ihtiyacını karşılayamadığı için dershaneler zorunluluk haline gelmiştir. Okullarda verilen eğitimin yeterli olması gerekirken ne yazık ki verilen eğitim yeterli değildir. Dershane şartları ve kadroları önemlidir. Maliyetli şartlar sebebiyle ailelerin gücü yetmediği için çocukların eğitimi eksik kalmaktadır. Dershanelerimiz Ankara merkezde bulunmaktadır. Ankara içi ve dışından kolayca ulaşım imkanı olunan cadde üzerindedir. Kaliteli ve alanında uzman eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir.

Neredeyse her 10 velimizden 9’u ilk soruları arasına fiyat konusuna yer vermektedir. Bu nedenle bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki bağlantıda ele aldık ve fiyatı elimizden geldiğinde en düşük seviyelerde tuttuk: https://www.odtululeraktifegitim.com/ankara-dershane-fiyatlari/

Dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok madde yer almaktadır. Ankara dershane önerisi sizin için önemli olan belli başlı kriterleri sayarak işe başlayacağız. Dershane seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterler şunlardır:

 • Dershane lokasyonu
 • Alanında uzman öğretmen kadrosu
 • Binanın eğitim için uygun elverişli olması
 • Dershanenin özgün yayınları
 • Dershane sınavları
 • Yayın ve ders saatleri
 • Öğrencilere sağlanan etüt, ek ders imkanları
 • Dershane ücretleri
 • Deneme sınavları
 • Seviye tespit sınavları
 • Dershanenin kötü şöhretinin olup olmadığı
 • Dershane hakkında internet forumlarına yazılan yorumlar
 • Dershanenin öğrenciler için sağladığı ek imkanlar

DERSHANE ÖNERİSİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ülkemizde yapılan araştırmalar sonucu dershaneye giden öğrencilerin başarı oranı %90’ı bulmaktadır. Bu sebeple okula destek, derslere takviye amacı ile dershanenin eğitimdeki konumu oldukça önemlidir.

Başka bir araştırmada da Üniversiteye giriş sınavında (YKS) başarılı olmanın önemli etkenlerinden birinin dershaneye gitmek olduğu belirtilmiştir. Dershaneler öğrencilerin kişisel gelişim ve iletişim becerileri kazanmalarına olanak tanımaktadır.

Her bir öğrenciye aynı ilgi ve özenin gösterildiği bu kurumlarda onların öğrenme hızını kolaylaştırabilmek için gerekli önlemler alınmaktadır. Bu sebeple doğru dershane önerisi geleceğini en doğru şekilde hazırlamak isteyen öğrenciler için hassas bir konudur.

Alanında uzman öğretmenler ile öğrencilerin anlama düzeyine inilerek derslerin anlatılması başarıyı daha fazla arttırmaktadır. Ev ortamında ya da başka bir çalışma ortamında ders çalışırken yeteri kadar verimli olunmamaktadır. Fakat dershane ortamı; etrafında ders çalışan öğrencilerin olması, öğrenciyi sürekli ders çalışmaya yönlendirecektir.

Öğretmen eğitim sürecinde başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Öğretmenin hem alan bilgisi, hem genel kültür, hem rehberliği sayesinde öğrenciler hayatlarına doğru şekilde yön vermektedir.

Dershaneler periyodik olarak deneme sınavları yapmaktadır. Bu sayede öğrenciler kendilerini analiz ederek eksiklerini tespit etmektedir. Bu sebeple sağlam bir eğitim, iyi bir gelecek için başarılara imza atmış dershanelere yönlendirmek bugünün şartlarında oldukça önemlidir.

DERSHANE SÜRECİ NASILDIR ?

Dershaneler öğrencileri ihtiyaç ve beklentisi doğrultunda destekleyerek daha istekli ders çalışmalarını sağlayan en uygun ortamı sağlamaktadır. Dershane süreci özel ders tadında ders anlatımı, grup dersler sayesinde ve takibi yapılan ödevlerle öğrenciyi doğru şekilde yönlendirmektedir.

Bu süreçte öğrenciler her hafta yapılan deneme sınavlarıyla, deneme sınavında istediği başarıyı elde edememe durumunda sorun tespiti ve çözümü sağlanmaktadır. Öğrencilerin ezbere yönelmeden sorgulayarak ve araştırarak öğrenmelerini destekleyerek sınava hazırlanma sürecini en doğru şekilde etkilemektedir.

Öğrencilerin ve ailelerin kaliteli eğitim imkanlarından yararlanarak statüsü yüksek iş ve meslek sahibi olma istekleri nedeniyle eğitimde öncü dershaneleri tercih etmektedir. Sınav ve eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri yakından takip edilerek bununla alakalı öğrencileri sınava hazırlanması sağlanmaktadır.

Eğer doğru bir kurum tercihi yapıldıysa öğrenciler çalışma sistemi sayesinde büyük bir zaman kazanıyorlar. Ev ortamında 3-5 saatte anlayacağı konuyu dershanede kısa bir sürede anlıyorlar. Arkadaş etkisinden uzak kalarak sadece öğrenme ve kazanmaya odaklanıyorlar.

Aynı zamanda her hafta çalışma planı ve motivasyon arttırmaya yönelik birebir psikolog görüşmeleri mevcuttur. Bu görüşmeler sayesinde öğrencinin sınav kaygısının önüne geçilmektedir. Öğrenci bu özgüven ile başarıya daha emin adımlarla yürümektedir.

Bu süreçte öğrenciler gelişimsel yaklaşım içinde olumluya odaklanarak hedeflerine yön vermektedir. Zamanı etkili ve doğru yönetebilen, bilgiyi kullanıp yenisini koyabilen, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinerek başarıya imza atmaktadırlar. Öğrencilerin kendileri için en doğru kurumu bulup geleceklerini kaygı duymadan planlamaları oldukça önemlidir.

EĞİTİMDE ÖĞRETMENLERE VERİLEN ÖNEM

Öğretmenlik mesleği toplumsal açıdan çok değerli bir meslektir. Bir toplumun gelişmiş düzeylere ulaşmasında öğretmenlerin yeri çok büyüktür. Öğretmenler sayesinde topluma yararlı, dürüst, çalışkan ve işinde yeterli insanlar yetişir ve bu insanlar ülkelerini ileriye taşır.

Dershanelerimize alanında başarılı, işini severek yapan, öğrencilere sabır ve anlayış ile yaklaşan öğretmenlerle çalışmaktayız. Tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde öğrencilerin işini kolaylaştıracak ve zaman açısından hızlı olmalarını sağlayacak tüm kısa yol ve test tekniklerini dersin işlenişi sırasında kullanırlar.

Öğrencilerimizin çözemediği soruları dersine giren öğretmenler ile birebir çözme imkanı sağlayarak çözülmedik soru bırakmıyoruz. Akılda kalıcı yöntemleri sayesinde süreci en güzel şekilde yönetmekteyiz. Eğitim sadece bilginin aktarıldığı bir süreç değildir sosyal gelişimi de etkilemektedir.

Her öğrenciye aynı ilgi ve özen sağlanarak araştıran, ezbere yönelmeyen öğrenciler yetiştirilmektedir. Amacımız zamanı etkili ve doğru yönetebilen, iç disiplini gelişmiş, inisiyatif alabilen, hayal kurabilen öğrenciler yetiştirmektir.

Öğretmenlerimizin öğrencilerle olan iletişimi bizler için çok önemlidir. Takıldıkları soruları, başarısız oldukları konuları çekinmeden rahat bir şekilde sorup danışmaları önemlidir. Bunun için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan öğretmenlerimiz öğrencilerimizin sınav kaygısını en aza indirmek için gerekli çabayı gerek ders esnasında gerek birebir görüşmelerde sağlamaktadır.

Mutlaka Okumalısınız  Üniversiteye Hazırlık İçin Ankara Dershane Önerisi

Bu kadar değerli bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz bizler için çok önemli ve değerlidir. Çocuklarımızın geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz sayesinde geleceğe daha emin adımlar atmaktayız.

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ?

Ders çalışma ile ilgili temel sorunu benzerdir. Doğru olmayan çalışma alışkanlıkları, temel bilgi eksikliği, ders ve sınavlarda kaygı durumunun yüksekliği nedeniyle gerekli verim alınamamaktadır.

Bizler öncelikle öğrencilerimize hedeflerini belirlemede yardımcı oluyoruz. Sonrasından onlar için en uygun çalışma planını oluşturuyoruz. Çünkü aynı anda birçok ders arasında hangisine öncelik vermesi gerektiğini bilmez ise zamanını yanlış değerlendirmiş olur.

Zamanı iyi değerlendirememenin en önemli sebeplerinden biri performans kaygısı ve ona eşlik eden başarısızlık korkusudur. Bir diğer etken mükemmeliyetçi eğilimlerdir. Mükemmeliyetçilik; ayrıntıda boğulma, yapılan işten tatmin olamama, duygusal basınç nedeni ile çalışmaya yoğunlaşamama gibi sonuçlar doğurur.

Öncelikle verimli ders çalışma için ortamının düzenli olması gerekmektedir. Dikkat dağıtacak etkenlerden uzak ve sessiz olmalıdır. Derslere ön hazırlık yapmak ders esnasında aktif olarak katılımları sağlayacaktır. Böylece dersi anlama daha hızlı olacaktır.

Çalıştığınız dersle alakalı zorluk çektiğinizi anladığınız anda farklı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Bu sizin konudan uzaklaşmanızı engelleyecektir. Ders sonunda mutlaka bir değerlendirme yapılmalıdır. Cevaplamakta zorlandığınız soruları not alıp sonrasında tekrar ele alınmalıdır.

Tüm bunlara istinaden öğrenmeye çalıştığınız hiçbir bilgiyi ezberlemeye çalışmayın. Çünkü ezber ile yorum yapma, bağlantı kurma, ana fikir konularında zorluk yaşarsınız. Aynı zamanda not tutarak çalışmak konuya karşı ilginin dağılmaması ve bilginin akılda kalması konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.

Çalışma sonrasında ise mutlaka kendiniz ödüllendirin. Bu motivasyonunuzu arttıracak ve kendinizi takdir etmenizi sağlayacaktır.

SINAV SİSTEMİ HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENLER

TYT – Temel Yeterlilik Testi

TYT, Temel Yeterlilik Testi demek. Bu sınav adayların belli derslerdeki temel kazanımlarını ölçüyor. Temel kavramlara ve ilkelere hakim olma, okuduğunu anlama ve yorumlama, Matematik ’teki temel işlemleri problemlere uygulama gibi kazanımlar mevcut. TYT puanının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik Testi veya Türkçe testinden en az 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekmektedir.

AYT – Alan Yeterlilik Testi

TYT’ den bir gün sonra yapılan AYT, Alan Yeterlilik Testi demek. Adından da tahmin edilebileceği gibi, derslere ait ileri kazanımlar bu sınavda soruluyor. AYT sınavı ile birlikte Sayısal, Eşit Ağırlık ve Sözel olmak üzere üç farklı alan puanı hesaplanıyor. Sınav esnasında adayların önüne tüm derslerin testleri gelse de, aday tercih yapmak istediği aşanların derslerini düşünerek sadece kendi istediği testleri çözebiliyor. Öğrencilerin tercih yapabilmeleri AYT sınavından 180 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.

AYT‘YE Kimler Girebilir?

AYT’ ye lise mezunu veya lise son sınıf öğrencisi her birey başvuru yapma hakkına sahiptir. Bazı istisna durumlar dışında özellikle sınava girebilmek için bu dediğimiz dışında ( en temel şartları saymazsak) bir şart bulunmamaktadır. Ayrıca bir diğer şartta TYT’ de barajı geçmektir.

Yukarıda belirtilen bilgilerin geniş kapsamlı olarak öğrencilerimize anlatılmaktadır. Sınavda gerekli başarıyı sağlamak için sınav sistemine en doğru şekilde hakim olmamız gerekmektedir.

SINAV SONUÇLARININ ANALİZİ

Her deneme sınavı yeterliliğini, konu eksikliğini, konu eksikliğini zamanı verimli kullanmayla alakalı ipuçları verir. Bu sınavlar öğreciler için boy aynası gibidir.

Deneme sınavına girmek kadar sonuçları analiz etmek te çok önemlidir. Yapılan en büyük hata deneme sınavını çözdükten sonra bir kenara atmaktır. Aslında doğru değerlendirilen her deneme sınavı öğrenciyi bir adım öne geçirebilir.

Deneme sınavları, gerçek sınavlar öncesi bir provadır. Öğrencilere deneme sınav sonuçları analiz edilerek, yanlışların ortadan kaldırılmasına ve doğruların pekiştirilmesine yönelik kalıplar oluşturulmaktadır. Teknik hatalar değerlendirilerek motivasyon güçlendirilir. Böylece başarı yolunda sağlam adımlar atılmış olunur.

Deneme analizi yaparken gerçekçi olmak gerekir. Eksikleri ve yanlışları görmezden gelmek kısa vadede hoş gibi görülebilir fakat asıl sınav sonrası görülecek tablo önemlidir. Bu yüzden hiçbir adımı atlamadan analiz yapılmalıdır.

Deneme sonucuna göre bir strateji belirlenebilir. Çalışma stilinde ve soru sayısında değişiklik yaparak ağırlık verilmesi gereken ders ile öğrenci kendini kampa alabilir.

Öğretmenlerimiz toplam doğru ve yanlış sayısının, yanlış yapılan konuların, ne kadar zamanda deneme sınavının bitirildiğini yazarak bir rapor oluşturur. Her deneme sınavı sonrası bu raporlar karşılaştırılarak öğrencinin ilerleme düzeyi tespit edilir.

Aynı zamanda öğrencilerimizin deneme sınavı veya okul puanları analiz edilerek eksik konularının giderilmesinde ve tekniğe uygun ders çalışmaları uygulamasında destek olunmaktadır. Hiçbir öğrencimizin bu konuyla alakalı kaygı duymasına fırsat vermeyerek, sınavlarındaki başarı düzeyleriyle alakalı her türlü destek hem kurumumuz hem öğretmenlerimiz tarafından en doğru şekilde sağlanmaktadır.

KALİTELİ ZAMAN YÖNETİMİ NASIL OLMALIDIR?

Bir sınav öğrencisinin en büyük stres tutumu zamanı kullanmaktan kaynaklanmamaktadır. Stresin en büyük kaynağı sınava iyi hazırlanmamış olmaktır. Konuyu biliyorsanız; iyi hazırlandıysanız bilgiye dayalı bir stres yaşamamalısınız. Bu açıdan sınava iyi hazırlanmış olmak en önemli ilk adımdır.

Sınava iyi hazırlanmış olmak demek yalnızca bilgi yüklenmek değil; aynı zamanda bilgilerimizi gelen her soruyu doğru bir şekilde cevaplamak amacıyla uygun bir şekilde kullanmaktadır. Bilgili olabiliriz ancak zamanı iyi yönetemezsek bu durumda soruların yarısına gelmeden süremizin azaldığını fark ederek panikleyebiliriz.

Zaman yönetimi örnek olaylar incelendiğinde, her başarılı olayda zamanın tüm yönleriyle dikkate alınarak olayları o şekilde planladıkları görülmektedir. Öğrencilerin zaman yönetimi kapsamında; yıllık, aylık, haftalık, saatlik hatta dakikalık plan hazırlamaları, sınav içerisindeki zaman yönetimlerini de etkilemektedir. Öğrencilerin sınava girdiklerinde sınav süreçlerini nasıl yönettikleri son derece önemlidir.

Yani öğrenci yalnızca sınav öncesinde değil sınav döneminde ve sınav anında da zamanının doğru bir şekilde yönetebilmelidir. İnsan beyni, yapısı gereği planlamaya uygundur.

Doğru planlama ile zamanı en doğru şekilde değerlendirebilmek bizim elimizdedir. Öğretmenlerimiz bu konuyla ilgili öğrencilerimize gerekli bilgiyi vermektedir. Hayatımızın her aşamasında zamanın kıymetli olduğu, sınavlarda ise sonucu belirleyen faktörlerden biri olduğu her zaman hatırlatılmaktadır.

Bu arada molaları planlamak etkili çalışma programının hem de etkili zaman yönetiminin anahtarlarından birisidir. Çünkü bu şekilde zamanınızı ve çalışma programınızı belirlediğinizde ne zaman dinleneceğinizi bilecek ve bünyenize aşırı yüklenmemiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Ankara En iyi dershaneler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.