Kızılay & Eryaman
Şube

Ankara Dershaneler

Ankara Dershaneler

Ankara dershaneler arasında en eski ve köklü kuruluşlar arasında yer alan dershanelerden biri de Odtülüler Eğitim Kurumlarıdır. 2008 yılında Kızılay merkezde açılan kurum 10 yıldır eğitim vermektedir. Kurum öncelikli hedefi öğrencilere kaliteli eğitim vermektir. Öğrencilerin okulda geçirdiği zamanı nitelikli hale getirmek isteyen kurum akademik eğitime çok önem vermektedir. Öğrencilerin sağlıklı bir eğitim süreci geçirmeleri için büyük bir özen göstermektedirler. Eğitimde kalite ve mükemmeliyet öncelikli dikkat ettiklerinin başında gelmektedir. Öğrencilerin okulda geçirdikleri zamanı kaliteli hale getirmeyi amaçlayan kurum sadece akademik eğitimini değil öğrencinin çok yönlü gelişimini amaçlamaktadır. Öğrencilerin özel yeteneklerini keşfetmek, okul dışındaki özel ilgi alanlarını tespit etmek, öğrencinin hangi yollarla daha kolay öğrendiğini anlayarak uygun yöntem ve tekniklerle öğrencilerin eğitim kalitesi artırılmaya çalışılmaktadır.

Ankara Dershaneler ve Öğrenci Takibi

Ankara dershaneler öğrencilerine sadece okul içi eğitim ortamları sunmaz. Aynı zamanda öğrenciler için her yerde ve her an erişilebilir bir öğrenci platformu sunar. Öğrenci takip sistemi sayesinde öğrenci okul dışında evindeyken sistemden faydalanabilmektedir. Eğitimde fırsat eşitliği sunarak öğrencilerin eğitimden eşit fırsatlarda faydalanması sağlanmaktadır. Öğrenci takip sistemi sayesinde eğitimin kalitesi, öğrenci tarafından anlaşılabilirlik derecesi, sürecin nasıl izleyediğiyle ilgili somut veriler elde edilmiş olur. Süreç ve sonuçlarla ilgili doğru veriler elde edildiğinde öğrencilere uygun geri bildirimler verilmiş olur. Hem öğrenci takip sistemi hem de veli bilgilendirme sistemi sayesinde veli ve öğrenciler gerekli ölçülerde bilgilendirilmiş olmaktadır. Veliler öğrencilerinin durumları hakkında yakından bilgi alarak öğrencinin durumuyla ilgili öğretmenleriyle iş birliği yapabilir.

Ankara Dershanelerinde Motivasyon

Ankara dershaneler öğrencilerin eğitimleri için gerekli olan tüm derslerin yanında öğrenciye motivasyonunu artırmaya yönelik rehberlik etkinlikleri yapmaktadır. Öğrenci koçlarıyla birlikte öğrencinin moral ve motivasyonunu yüksek tutan okul içi ve dışı etkinlikler yapılmaktadır. Sinema, tiyatro, müze gezisi, piknik, konser, edebi söyleşi, üniversite gezileri, tanıtım günleri gibi pek çok etkinlikle öğrencilere eğlenirken öğrenme fırsatı sağlanmaktadır. Öğrencilere ders dışı etkinliklerle okuldaki eğitim niteliği artırılarak kendilerine gelmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca kariyer planma etkinlikleriyle öğrencilerin seçimlerini doğru yapmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler kendilerini tanıyıp, kendilerine uygun meslekleri, çalışma yöntemlerini öğrendiklerinde buna uygun meslek seçerek yanlış kararların önüne geçilmiş olmaktadır.