Ankara Dershane

Ankara Dershane konusunda çok imkan sunuyor.

Ankara Dershane olarak biz öğrencilerimize bireysel, koçluk konseptli bir planlama oluşturmaktayız. Öğrencimizin evde nasıl ders çalışılır, planlama nasıl yapılır ve o dersten nasıl verim alınır, öğrenme eksikleri nasıl giderilir, Ankara Butik Dershane olarak tüm soruların cevabını çözmek için bu programlara nokta atışı yapmaktayız. Öğrencilerin eğitimden kalite alabilmesi ve okulda geçirdiği zamanı nitelikli hale getirmek için birçok eğitim hizmeti vermekteyiz. Öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencilerin kendilerini tanımaları, özelliklerinin farkına varmaları ve ders çalışma alışkanlığı kazanmaları için önemlidir. Öğrencinin kendini tanıması ve özelliklerini bilmesi, güçlü ve zayıf yönlerini bilmesi hem kendine uygun bir çalışma düzeni oluşturması için hem de kendine uygun bir meslek seçiminde önemlidir. Öğrenci koçları öğrencilere meslek seçiminde yardımcı olmaktadır. Doğru ve yerinde kararlar vermeleri için öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Ankara Dershane Tecrübesi İle Fark Yaratıyor

Değişen ve gelişen teknoloji çağında, gözlemlerimize ve tecrübelerimize dayanarak, siz değerli velilerimizle birlikte yapılan görüşmelerle Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilerimiz için iş birliği içerisinde çalışmaktayız. Eğitimden kalite ve verim alınabilmesi için öğrenci, öğretmen, kurum ve veliler sürekli irtibat halinde olmalıdır. Kaliteli eğitim sadece öğretmen ve kuruma bağlı değildir. Velilerin de öğrenci için fedakar olmalıdır. Öğrencinin eğitim kalitesini artırma adına öğrencinin hayatında yer alan kişilerin iş birliği içinde olmaları gerekmektedir. Başarıyı sadece öğrenciye mal etmek hatalı bir durumdur. Öğrencinin iş yükünü artırır. Bu da öğrencinin tek başına yorulmasına çoğu zamanda ders ve sınav yükünün altında ezilmesine neden olur. Okulda öğretmenler evde de veliler öğrenciyle iş birliği içinde olmalıdır. Böylece öğrencinin yükü hafifleyecek ve kendisine değer verildiğini anlayacaktır. Öğrencinin ders motivasyonunu artırmak, ona moral vermek için çok önemlidir.

Ders Çalışma Alışkanlığı Ankara Dershane ile Kazanılıyor

Odtülüler Dershanesi öğrencilerinin ders çalışma alışkanlığı kazanmasını sağlamaktadır. Öğrencilere evde ders çalışma alışkanlığı kazandırmak için yaz kampı konsepti kullanılmaktadır. Öğrenciler yaz kamplarına alınarak yeni döneme başlamadan önce yazın öğrenme eksikleri tamamlanmaktadır. Öğrenciler yaz kamplarına alınmadan önce düzey belirleme sınavlarına alınmaktadır. Sınav sonuçlarına ve öğrencinin bulunduğu sınıfa göre öğrenci 5-6 kişilik gruplara alınır. Bu gruplarda haftanın 4 günü ( pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe ) 09.30-17.00 saatleri arasında ders işlemektedir. 09.30-13.00 saatleri arasında öğrenci bulunduğu grupta konu eksiklerine bağlı olarak ders işlemektedir. Öğrencilere öğleye kadar konu anlatımları yapılmaktadır. Öğrencinin konu eksiği giderildikten sonra 14.00 sonrası ise öğrenciye işlenilen konular dahilinde tarama testleri çözdürülmektedir. Konu konu bu şekilde ilerlenmektedir. Üniteler bittikte konu testleri, tarama testler ve denemeler çözülmektedir. Çözülen sorular anında kontrol edilir. Yapılan yanlışlar incelenerek öğrencilere anında geri bildirim verilerek öğrenme eksiği giderilmektedir. Öğrenciler verilen ödevleri dershanede öğretmenler gözetiminde yapmaktadırlar. Yapamadıkları sorular için öğretmenden destek alırlar. Toplamda 210 saat kamp programı yapılmaktadır.

Ankara Dershane ve Öğrenci Koçluğu

Ankara Dershane öğrenciler için etüt programı, dershane ve temel lise eğitimi vermektedir. Mys programı, Yks programı, Teog programı, Ygs- Lys programı, mezun programı, 9.10.11.12.sınıf programları ile öğrencilere eğitimler verilmektedir. Odtülüler Dershanesi koçluk hizmetinin yanında öğrencilere sıfırlama tekniği, motivasyon ve aile danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Ayrıca öğrenci takip sistemi, veli bilgilendirme sistemi ve öğrenciye sınırsız etüt imkanı sağlanmaktadır. Öğrenciler istedikleri derslerden haftada 1 kez etüt alabilmektedirler. Öğrenci aldığı etütlerde ister eksik olduğu konularda anlatım almakta, isterse çözemediği soruları öğretmene sormaktadır. Öğrencinin eksiği ve istediği doğrultusunda etüt programı belirlenmektedir.