YKS Kursları

YKS Kursları, Ankara

YKS kursları sınava hazırlanan öğrencilerimize başarıyı giden yolda rehber olmak adına vardır. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin en büyük eksikliği sınav sistemine uygun çalışmamak ve kendilerini tanımamaktan kaynaklı sorunlardır. İyi bir puan alabilmek ve iyi bir üniversite güzel bir geleceğin anahtarı demektir. Bu dönemde aldığımız kararlar ve tercihler geleceğimiz için çok önemlidir. yanlış tercihler ve kararlar bizleri olumsuz etkilemekte ve hayatımızın şekillenmesinde etkili olmaktadır. Öğrencilerimizin tek ihtiyacı konu anlatılması soru çözülmesi değildir. Bunlar tabiki eğitim için temel şeylerdir. Ancak öğrencilerin bu sınav sürecinde kendilerine yol gösterecek onlara rehberlik edecek insanlara da ihtiyaçları da vardır.

Sınav başarısı üç ayak üzerine oturmaktadır. Öğrenci, aile ve kurs bu üç ayağı oluşturmaktadır. YKS kursu olarak öğrencilerimize ve ailemize bu dönemde gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Üç ayak olarak öğrencinin istediği başarıya kavuşması için gerekli olan eğitimleri ve rehberlik hizmetlerini veriyoruz. Ailenin tutumu sınava hazırlanan öğrenciler için oldukça önemlidir. Aileler çocuklarına bulundukları söylemleri ve sınava karşı takınmış oldukları tavırla öğrenciyi etkilemektedirler. Çocuğumuza güvenmeliyiz ve onların başarabileceklerine inanmalıyız. Bu süreçte onlara destek olmalıyız. Onların düzgün bir şekilde  sınava hazırlanmaları ve başarılı olmaları için evde gerekli çalışma ortamını oluşturmalıyız. Onları diğer insanlarla kıyaslamamalı sınav motivasyonlarını düşürücü söylemlerden uzak durmalıyız.

YKS kursları olarak öncelikle öğrencilerin konu eksiğini belirleyip ona göre bir plan yapıyoruz. Öğrencilere Türkçe ve matematik için özel etüt programları soru çözümü dersleri ayarlayarak bu alanda eksikleri kalmadan sınava girmelerini hedefliyoruz. Yeni sistemde Türkçe ve matematik ağırlıklı olduğu için haftada1 gün mutlaka etüt almalarını sağlıyoruz. Daha sonra sayısal, sözel ve eşit ağırlık sınıfları oluşturuluyor ve öğrencilere konu anlatımları yapılıyor. Konu bitiminde tarama testi verilerek konunun pekişmesi sağlanıyor. Yanlış yapılan ve anlaşılmayan konular için anında dönüt veriliyor. Tam öğrenme modeli kullanılarak en az %70-75 başarı hedefleniyor. Öğrencilerin başarılı olmaları için ders haricinde öğrencilere rehberlik hizmetleri verilerek sınav kaygıları ve stresleriyle baş edebilmeleri için etkinlikler düzenlenmektedir. Piknik, sinema ve tiyatro gibi etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin sosyalleşerek sınav stresinden uzaklaşmaları sağlanır.

Mutlaka Okumalısınız  İzmir Dershane

Bir önceki yazımız olan ÇANKAYA'DAKİ DERSHANELER başlıklı makalemizde ankara dershane fiyatı, ankara dershane fiyatları ve ankaradaki dershaneler hakkında bilgiler verilmektedir.