Ekran Resmi 2017 03 24 18.53.16

ÇANKAYA’DAKİ DERSHANELER

            Eğitim sektöründe tartışılan en önemli konulardan bir tanesi de dershanelerimizdir. Liseyi bitiren hemen hemen her öğrenci Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınava hazırlanmaktadır. Dershaneler öğrencilerin eğitim hayatına devam etmeleri ya da başarıyı elde edip hayallerine ulaşmaları için destek ve yardımcı olurlar. Dershaneleri okullardan ayıran en büyük özellik merkezi sınav sistemi odaklı çalışmalarıdır. Okullardaki eğitim saygın bir eğitimdir fakat sınav sisteminde okullarda verilen eğitimin öğrenciler için yeterli olmadığı konusunda öğrenciler şikayetçidir. Elbette ki eğitim sistemimiz uzman ekipler tarafından ince düşünülerek hazırlanıyor. Fakat bu sistem çoğu zaman eksik ve öğrencilerin bilgi ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamamaktadır. Şikayete konu olan durum dershanelerin doğmasını sağlamaktadır. Dershanelerin misyonu sınava giren öğrencilerin başarılı olmasıdır.

            Başkentimiz Ankara’da dershaneleri konusunda öncü  şehirdir. Aynı zamanda ülkemizin eğitim merkezlerinden biri ve eğitim konusunda çeşitliliğe sahip önemli şehirlerimizden biridir diyebiliriz. Dershane ve eğitimde zengin olan Ankara’nın ilçeleri de eğitim konusunda oldukça zengindir. Çankaya’daki dershaneler de alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile öğrenciler için başarı odaklı hazırladıkları eğitim programlarıyla sınav sürecinde öğrencilere yardımcı olmaktadır. Sınava girecek öğrenciler sınavdan en geç 10 ay öncesinden yoğun bir çalışma programına alınırlar. Etütler, bire bir denemeler, bire bir soru çözümleri, özel dersler ve öğrenci kampları gibi bir çok çalışma programıyla öğrencilerin eksik bilgisi kalmayacak şekilde çalıştırılıp sınava hazır hale getirilir. Öğrenciler için bu sınava hazırlandıkları süreç oldukça zordur ve kimi zaman gelecekle alakalı sağlıklı düşünüp karar veremezler. Çankaya’da bulunan dershanelerde öğrencileri sınava hazırlamak dışında rehberlik hizmeti de verilmektedir.

Mutlaka Okumalısınız  Mezun Öğrenci Dershane Fiyatları

            Çankaya’daki dershaneler oldukça merkezi, ulaşımı kolay ve kalitesi ile en çok tercih edilen dershaneler arasında diyebiliriz. Alanında uzman öğretmenleri ve bilinçli yönetim kadrosu ile öğrencileri en iyi şekilde ve eksiksiz sınava hazırlamaktadırlar. Bunun akabinde uzman rehberlik kadrosu ile öğrencilerin bu zorlu sınav sürecinde yanlış karar vermelerini önlemek için yardımcı olurlar. Gelecekleriyle ilgili büyük ve geri dönüşü çok zor olan bu yolda yardımcı kol olup bazı şeyleri daha net görmelerini sağlamaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan DERSHANELER KAPATILACAK MI? başlıklı makalemizde dershane, dershaneler ve dershanelerin kapanması hakkında bilgiler verilmektedir.