Kızılay & Eryaman
Şube

batıkent en iyi dershane

Batıkent En İyi Dershane

Öğrencilerin okullarında derslerini işledikten sonra eksik kalan ya da anlamadıkları konuları veya her şeyi anlamış olsalar bile bu konuları pekiştirmeleri adına Odtülüler Dershanesi, çocuklara büyük yardım ve destekte bulunmaktadır. Öğrencilerin başarılı olmaları ile almakta oldukları eğitim orantılıdır.

Batıkent En İyi Dershane hedefinde araç; Etüt Çalışmaları

İçerisinde öğrenciler, okul ve derslerinden sonra boş kaldıkları zamanlarda, etüt yapabilmektedirler. Eğitim kadrosu, eğitimli ve deneyimli olup, her branşta farklı etüt öğretmeni bulunmaktadır. Etüt sırasında öğrencilerin anlamadıkları konular anlatılarak, konu ile ilgili sorular çözdürülmektedir. Öğrencilerin okullarında öğrendikleri bilgiler bu şekilde taze olarak tutulmakta ve üstüne yeni bilgiler de eklenmektedir. Okullarında görmedikleri ya da eksik olarak gördükleri konular, etüt de öğretilerek, dışarıdaki öğrenciler ile eşit şartlara gelmeleri sağlanmaktadır.

Ders Çalışma Sisteminin Öğretilmesi ile En İyi Öğrenciye kavuşulmaktadır.

Çocuklardan bazıları nasıl ders çalışılacağını bilmemektedir. Normal olan etüt bittikten sonra da çalışmak ve soru çözmeye devam etmektir. Sistemli ders çalışmayı bilmeyen öğrenciler, ders başına oturduklarında boşa zaman harcamakta ve bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Bu öğrencilere nasıl ders çalışmaları gerektiği Odtülüler Dershanesi’n de öğretilerek, bir program dahilinde çalışmaları sağlanmaktadır. Kimi öğrenciler ise, okuldan kalan zamanlarında ders çalışıp, sınava hazırlanma olayına adapte olamamaktadır. Dershaneye devam eden çocuk, belli bir çalışma disiplini kazanmakta, konuları daha iyi öğrendikçe kendisine olan güveni artmakta ve arkadaşları ile arasında oluşan tatlı rekabet sayesinde sınavlara daha sistematik olarak hazırlanabilmektedir. Batıkent en iyi dershane içerisinde, bu konu ile ilgilenen rehber öğretmenler ve koçlar yer almaktadır.

Mutlaka Okumalısınız  Odtülüler Dershanesi

Batıkent en iyi dershane olabilmek için imtihana Hazırlık ve Sınav Stresinin Giderilmesi gerekir.

Odtülüler Dershanesi’n de görev yapmakta olan rehber öğretmen ve koçlar, öğrencilere yalnızca çalışma programı çıkarmak ile yetinmemekte, her tarzda kişisel sorunlarında ve sınav ile ilgili olan problemlerine de çözüm bulmaktadır. Öğrencilerde yer alan sınav stresi, gelecek ile ilgili endişeleri ve meslek seçmekte yaşadıkları sıkıntılara koçlarımız çözüm bulmaktadır. Batıkent Dershane öğrencileri imtihana hazırlama amaçlı çok sayıda deneme testi yapılmakta ve öğrenciler girecek oldukları sınavdaki soru türlerine, bu şekilde aşina olmaktadır. Girdikleri çok sayıdaki test sayesinde öğrenciler, imtihan süresini doğru olarak kullanmayı öğrenmektedirler. Yapılmakta olan deneme sınavları sonucunda, öğrencilerin zayıf oldukları derslerin tespitleri yapılmakta ve ek dersler almalarına teşvik edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan LYS Yaz Kampı başlıklı makalemizde yks yaz kampı ve yks yaz kampları hakkında bilgiler verilmektedir.