tysTEMEL YETERLİLİK SINAVI

Tys dershanesi olarak YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı’nda başarılı olmanız için buradayız. 2017- 2018 eğitim öğretim sınavında yeni sınavın adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. İki oturum şeklinde gerçekleşecek olan sınavın ilk oturumu Temel Yeterlilik Sınavı’dır. Temel Yeterlilik Testi’nde sadece temel matematik ve temel Türkçe testi yer alacak ve sadece ikisi etkili olacaktır. Türkçeyi doğru kullanma, okuma, anlama, dil kabiliyeti, akıl yürütme, mantıklı düşünme, dil hakimiyeti, muhakeme ve temel matematik bilgisini ölçmeyi amaçlayan sınavda %50 Türkçe %50 matematik etkili olacaktır.  40 Türkçe soru ve 40 matematik sorusunun sorulacağı Tys’nin puan ağırlığı %40, ikinci oturumun ağırlığı ise %60 olacaktır.

Tys dershaneleri yeni sınav sisteminde Türkçe ve matematiğin ne kadar belirleyici ve etkili olduğunun bilincindedir. Alanında uzman ve deneyimli olan öğretmenlerimiz bu sisteme uygun olarak yeni düzenlemeler yapılacaktır. Kadromuzu yenileyerek daha fazla Türkçe ve matematik öğretmenleriyle çalışacağız. Konu anlatan öğretmenlerimiz ayrı soru çözen öğretmenlerimiz ayrı olacaktır. Konular iyice anlaşılması gerekir ki sorular anlaşılıp çözülebilsin. Türkçe ve matematiğin yarı yarıya etkili olduğu bir sistemde okuduğunu anlama dil kabiliyeti için kitap okumanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hızlı okuma ve okuduğunu anlamayla ilgili eğitimler verilerek başarıları artırılmaya çalışılacaktır. Dershanede  kitap okuma saatleri ve etkinlikleri düzenlenerek öğrencilere okumayı sevdirme amaçlanmaktadır.

Mutlaka Okumalısınız  Odtülüler Dershanesi Fiyatı

Türkçeyi doğru kullanma, okuma ve okuduğunu anlamak sadece Türkçe sorularında başarı getirmez. Okuduğunu anlayamayan öğrenci matematik sorularını da yapamayacaktır. Akıl yürütme, mantıklı düşünme dili iyi kullanmayla alakalı durumlardır. Günlük hayatta kullanacak kadar temel Türkçe ve temel matematik bilgisinin ölçüldüğü bir sistemde öğrencilere sürekli sorular testler çözerek daha iyi sonuçlar alınmalıdır. Tys dershanesi fiyatları yeni sisteme uygun olarak güncellecektir. Yeni eklenen sisteme uygun konu anlatımları, bol soru çözümleri, etüt uygulamalarıyla birçok hizmet sunarak bunları makul fiyatlarla öğrencilere sunuyoruz. Kaliteli ve düzgün eğitim alma her öğrencinin hakkıdır. Ancak anne ve babaların hepsi dershane ücretlerini karşılayabilecek güçte değiller. Bizde tüm öğrencilerin hakkı olan eğitim hakkına sahip olmaları için uygun fiyatlarla ve ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin geleceği için iyi bir yatırım yapmaktır. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır.

Bir önceki yazımız olan YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI ( YKS ) başlıklı makalemizde yks dershane fiyatları, yks dershaneleri ve yks dershanesi hakkında bilgiler verilmektedir.