Kızılay & Eryaman
Şube

SİNCANDAKİ DERSHANELER

Hepimiz gelecekteki hayatımız hep güzel olsun isteriz bu da genellikle güzel bir okulda eğitim almaktan ve başarılı olmaktan geçer. Günümüzde öğrencilerin liseden itibaren güzel bir okulda eğitim alabilmesi artık eskisi kadar kalay değil. Başarılı olmak için de elimizden gelen her şeyi yaparız ve yoğun bir çaba gösteririz.

Ülkemizde güzel bir eğitim almak için gitmek istediğimiz okulların neredeyse tamamı  ÖSYM tarafından yapılan sınavların sonuçlarına göre öğrenci almaktadır. Bu durumda bizlerin tabi tutulduğumuz bu sınavdan  başarıyla geçmesi gerekmektedir. Başarılı olabilmemiz için de disiplinli, düzenli ve sınav sistemiyle birebir uyuşan bir hazırlık süreci geçirmemiz bizler için faydalı olacaktır. Bu bağlamda Sincandaki dershaneler bizlere bir çok anlamda yardımcı olacaktır.

DERSHANELERİN EĞİTİM SİSTEMİ

Ankara’nın Sincan ilçesi bilindiği üzere şehir merkezine biraz uzaktadır. Sincan’da bulunan öğrencilerin dershaneye gidebilmek için şehir merkezine gelmeleri onlar için bir hayli zorlayıcıdır ve haklı olarak ilçelerindeki dershanelere gitmektedirler. Bu konuda endişe duymalarına gerek yoktur. Sincandaki dershaneler de eğitim kalitesi ve sistemi olarak Ankara merkezinde bulunan diğer dershanelerle aynıdır. Öğrencileri ile birebir ilgilenen başarılı eğitimcilerden oluşan dershane kadroları bu zorlu maratonda onların en büyük yardımcılarıdırlar.

Sincandaki dershaneler de merkez şubeleri gibi titiz ve özverili çalışan eğitimcileri ile öğrencilere hizmet vermekte onlarla hem birebir hem de grup olarak ilgilenmektedir. Kullandıkları kapsamlı yayınlar ile hizmet kalitesini arttırmaktadırlar. Aynı zaman da periyodik aralıklarla yaptıkları deneme sınavlarında öğrencilerinin seviyesini ölçmekte ve eksiklerini tespit ederek bunları kapatmak için çalışmalar yapmaktadır.

MERKEZİ SINAVLARDA DERSHANELERİN ÖNEMİ

Eğitim hayatımız boyunca bir çok konuda eğitim alırız. Bu konuların kimine yatkın olduğumuz için kolayca kavrayabiliriz ve sorun yaşamayız. Ancak yatkın olmadığımız konuların üstünde çok durmamız gerekir. Bu yüzden bazen okulda aldığımız eğitimin pekişebilmesi için alternatif bir eğitime ihtiyacımız olur. Bu durumu merkezi sınavlarda yoğun bir şekilde yaşarız ve devlete bağlı olan okullar dışında sektör haline gelmiş olan dershanelerin verdiği eğitime başvururuz. Dershanelerin en büyük özellikleri ise öğrencilere verdikleri eğitimin okullara nazaran merkezi sınavla daha uyumlu olmalarıdır.

Sincandaki dershaneler  de öğrencilerine merkezi sınava uygun bir şekilde eğitim vererek onların başarılı olmalarına katkı sağlamaktadır. Dershanelerin eğitim sistemleri okullardan farklı olarak tamamen sınav sistemi odaklıdır. Bu sistemde öğrencilere yapılan denemeler ile temsili olarak sınav yaşatılır. Aynı zamanda öğrencilerin az sayıda olmalarından dolayı onlar ile birebir ilgilenme süresi fazladır. Bu sayede öğrencilerin tespit edilen eksiklikleri ivedilikle giderilir ve zamanla öğrenci sınava hazır hale gelir. Günümüz eğitim sistemi şartlarında dershanelere her zaman ihtiyaç vardır.