Kızılay & Eryaman
Şube

Kızılaydaki Dershaneler ve Fiyatları

Eğitim; bir bireyin içinde yaşamış olduğu toplumun geleceğinin aydınlık, kültürlü ve çağdaş olabilmesi için en önemli araçlardan bir tanesidir. Doğru bir şekilde planlandığında ve en faydalı hale getirildiği takdirde, toplumun her kesimine ulaşabildiği zaman o topluma daha faydalı olacaktır. Fakat ne yazık ki ülkemizde eğitim hep bir tartışma konusu haline getirilmektedir. Değişken eğitim politikaları ve sınav sistemleri öğrencileri ve velileri oldukça zor durumda bırakmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan sınavlar ile okullarda verilen eğitimler birbirinin destekleyici olmadığı için bu durum oldukça zorluk çıkarmaktadır. Bu zorluğu kapatabilecek olan dershaneler de ülkemizde uzun zamandır tartışma konusu olmuştur. Ancak ne kadar tartışılırsa tartışılsın eğitim ve sınav sistemine baktığımızda dershanelerimiz büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Zorunlu olmasının yanında ülkemizde ne yazık ki bi o kadar da maliyetlidir. Velilerin bazen gücü yetmediği için eğitim yarı da kalabilmektedir.

Ankara da dershaneler konusunda oldukça öncü bir şehirdir. Bu yüzden diğer dershaneler de olduğu gibi  kalitesinden dolayı Kızılay dershane fiyatları da verdiği eğitim, sağladıkları imkanlara, eğitim kadrolarına ve bulundukları yere vs. gibi sebeplerden dolayı farklılıklar göstermektedir. Velilerin dershane eğitim seviyesinden sonra bakmış olduğu şeylerin ilk başına dershane fiyatları gelir. Elbette ki çocuklarını okutmak isterler fakat ne yazık ki günümüzde bazı ailelerimizin gücü yetmeyebilmektedir. Dershaneler eğitimi destekleyen en büyük faktör olduğu için oldukça önemlidir. Bulunduğu yere, eğitim kadrosuna, eğitimde kullanmış olduğu materyallere, eğitimcilerinin tecrübeli olmasına, kaliteli bir eğitim vermesine göre de fiyatları oldukça farklılaşmaktadır.

Mutlaka Okumalısınız  Ankara Kızılay Dershaneler

Dershanecilik konusunda markalaşmış kendini belli etmiş, kalitesi herkes tarafından bilinmiş olan dershanelerin bir çoğu Ankara da bulunmaktadır. Kızılay’da bulunan dershaneler de oldukça merkezi olduğundan dolayı ve markalaşmış olmalarından dolayı Kızılay dershane fiyatları diğer dershanelere göre daha farklıdır. Fiyat farklılıklarının bir sebebi de aslından diğer dershanelere göre daha kaliteli bir eğitim vermesi ve sunulan eğitim imkanlarının dışında daha fazla sağladığı imkanlardan dolayıdır.

Ankara’nın dershanecilik konusunda zenginliğini ve kalitesini bilen bir çok öğrenci de Ankara’yı tercih edip sınavına Ankara’da hazırlanabilmektedir. Kızılaydaki dershane fiyatlarını diğer dershanelerden ayıran faktörler; lokasyon, yayınevleri, dershanenin markalaşması, cadde üzerinde olması, seviye tespit sınavları, ÖSYM sınavları, kaliteli bir eğitim ve eğitim kadrosu, eğitimcilerin eğitimde kullanmış olduğu materyaller, dershanenin sağlamış olduğu üst düzey rehberlik servisi ve öğrenciye vermiş olduğu imkanların dışında sağlanmış olan imkanlardır.

 

Bir önceki yazımız olan Odtülüler Başarı Dershanesi başlıklı makalemizde dershanesi, odtülüler ve odtülüler başarı dershanesi hakkında bilgiler verilmektedir.