Ankara Mezun Dershaneleri

Ankara Mezun Dershaneleri

Mezun programı öğrencinin evde yapması gereken çalışmaları da içine alan sabah sekiz otuzdan aksam beşe kadar devam eden tam gün programdır. Ünlü düşünür  bir sözünde derki; aynı alışkanlıkları aynı şekilde devam ettirip neden farklı sonuçlar beklersiniz. Bu sözü biz şu şekilde anlamak zorundayız. 12.sınıfta yaptığımız alışkanlıklarla mezun dershane programında yaptığımız alışkanlıklar aynı ise farklı sonuçlar beklememiz çok anlamlı ve sonuç oluşturan bir durum olmayacaktır.

Bir yılda bir iki milyon iki yüz bin öğrenci üniversiteye giriş sınavına katılıyor. Bu öğrencilerin bir milyon üç yüz bini barajı aşamıyor. Ve barajı asamayan öğrencilerin yedi yüz bin civarında mezun programına katılan öğrenciler olduğunu bilmekteyiz. Bu bize şunu direk göstermektedir. Mezun dershane programına katılan öğrencilerin dörtte biri direk baraj sorunu yaşamaktadır.

Ankara Mezun Dershanelerinde Planlama

Ankara Mezun dershane planlamasında öne çıkan en önemli husus mezun öğrencilerin 12 sınıf öğrencileri ile aynı programa tabi tutulması yani akşam beş ile sekiz arasında üçer saat cumartesi altı ders saati pazar altı ders saati toplamda 21 saatlik programa tabi tutulması bu bize direk öğrencinin verimsiz saatlerde kurumda olduğunu verimli saatlerde evde olduğunu göstermektedir. Mezun dershane planlaması öncelikle öğrencinin zamanını verimli hale getirmesi gerekmektedir. Çünkü bir yıl daha telafisi olmayan bir zaman diliminde. Mezun öğrencilerin yüzde doksan beşi mezun olduğu ilk sene tercih yapıp gitmektedir. Bu bize mezun öğrencilerin ilk sene bütün güçleriyle çalışmalarının gerekliliğini göstermektedir.

Mutlaka Okumalısınız  Keçiören Dershane Öneri

Ankara Mezun Dershane Programı

Mezun dershane programı sabah sekiz otuzdan başlar akşam beş on beşte biter. Öğrencinin evde çalışma ayağını da içeren bu program günde dokuz ders saatini içerir. Sabahtan öğlene kadar yani 12:45’e kadar konu anlatılır. 13:30 ile 17:15 arasında ise soru çözümleri yapılır. Bu öğrencinin evde yapması gereken çalışmaları dershanede yapması sağlanır. Eve sorumluluk verme azalır. Evde ders çalışma alışkanlığı sürekli hale gelir. Verim ise maksimuma çıkar.

Mezun dershane programında öğrenciye haftada bin altı yüz soru verilmektedir. Ve haftalık değil günlük takip yaparak öğrencinin o gün yapıp yapmadığı denetlenmekte ve eğer yapmadıysa akşam beşte çıkarılmayıp beş ile sekiz arasında yapmadığı ödevleri yaptırılıp o şekilde eve gönderilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eryaman Dershane başlıklı makalemizde eryaman dershane, eryaman dershane fiyatları ve eryaman dershaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.