TEOG Programı

Dünyayı aydınlatan ışık çocuklardır…
Çocuklarınızın dünyasını aydınlatan şey ise bilinçli eğitimdir!
Odtülüler Eğitim Kurumu, doğru eğitim sürecinin başarı ile sonuçlanacağı bilinciyle yola çıkarak hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda, alanında uzman eğitim kadrosu ve dinamik çalışma yöntemi ile örnek bir model çizerek ilerlemektedir. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavına (TEOG) hazırlık programına, MEB müfredatıyla uyumlu yaz programıyla başlamaktadır. Temel amaç; öğrencilerin ezber gücünün geliştirilmesi değil, öğrenme
bilincini aşılamaktır. Öğrencilerin potansiyel enerjisinin eğitim gücüyle buluşması için titizlikle çalışılmaktadır.
Öğrencilerin korkulu rüyası olan Matematik ve Fen dersleri ön plana alınarak, eksiklikler özenle tamamlanır ve TEOG 1. sınavının konuları etkili şekilde pekiştirilir. Eylül ayında başlayacak olan eğitim ve öğretim döneminde ve yaz programının devamı niteliğinde ilerleyen süreçte, 8. sınıfa ait tüm derslerin konu anlatımları gerçekleştirilir. Öğrenciler zorlandıkları konular ve soru çözümleri ile ilgili olarak planlanmış etüt saatlerinde profesyonel destek alırlar. Bu sayede konuların eksiksiz olarak tamamlanması ve öğrencinin kavrama/öğrenme gücünün artırılması sağlanır.
Odtülüler Eğitim Kurumu, TEOG sürecindeki stresi minimuma başarıyı ise maksimuma odaklamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Konu anlatımlarından tarama testlerine, etüt planlamasından soru çözümlerine kadar pek çok hizmet Odtülüler Eğitim Kurumu bünyesinde mevcuttur. Eğitim süreci boyunca öğrenciler danışman öğretmenleri tarafından bireysel olarak gözlem altında tutulur. Okul yazılılarının takvimini takip eden danışman öğretmenler, takip süreci ile ilgili analizlerini ve görüşlerini veliler ile paylaşır. Bu sayede velinin bilgi edinmesi, öğrencinin ise verimli bir sınav süreci geçirmesi sağlanmış olur.